Pracoviště pečovatelské služby

Jana Jelínková, pečovatelka
tel. 728 227 784

Město Mnichovice zajišťuje pečovatelské služby od roku 2007 pro občany s trvalým pobytem v Mnichovicích a dalších devíti okolních obcích (Klokočná, Kunice, Hrusice, Mirošovice, Ondřejov, Senohraby, Strančice, Struhařov, Stříbrná Skalice, Všestary).

V rámci pečovatelské služby poskytujeme níže uvedené úkony za stanovené ceny. Z důvodu velkého zájmu a omezené kapacity lze jednotlivé služby objednat po předchozí konzultaci s pečovatelkou paní Jelínkovou na tel. 728 887 784.


Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlast. osobu:
pomoc a podpora při podávání jídla a pití  - 90,- Kč/hod.
Jedná se o pomoc - běžný úkon podání jídla na talíř, přihřátí. Tato služba je poskytována v časovém limitu cca do 15 minut za poměrnou cenu 23,-Kč

Pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek
pro osobní hygienu:
pomoc při úkonech osobní hygieny (koupání) - 90,- Kč/hod.
pedikúra - 100,-Kč/ped./ 4 x do roka

Poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy:
dovoz nebo donáška teplého jídla - 15 Kč/oběd
dále je účtována cena za oběd 70,-Kč (polévka a hlavní jídlo) tj. cena za oběd včetně donášky činí celkem 85,-Kč

Pomoc při zajištění chodu domácnosti:

donáška vody, topiva - 90,- Kč/hod.
nákup, dovoz - 20,- Kč/nákup – jedná se o běžný nákup nejedná se o cenu za odvoz klienta na nákup

Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím:
dovoz k lékaři, na úřad, na nákup -  90,- Kč/hod.

Službu pedikúry zajišťuje nově na základě smluvního vztahu pro město Mnichovice a okolní obce paní Romana Pejzlová. Pokud jste uzavřeli smlouvu na pečovatelskou službu s městem Mnichovice, cena za pedikúru je z Vaší strany hrazena pouze 100,-Kč. Tuto sníženou cenu lze nárokovat 4 x ročně. Poté činí plná cena za pedikúru 200,- Kč. Služba je poskytována ve všední dny v čase od 9:00 do 17:00 h v domácnostech u klientů v Mnichovicích a okolních obcích, které uzavřely pro rok 2018 smlouvu na výkon pečovatelské služby s městem Mnichovice (Kaliště, Kunice, Mirošovice, Ondřejov, Senohraby, Struhařov, Stříbrná Skalice, Všestary, Zvánovice

Uvedené pečovatelské služby kromě služby pedikúra jsou zajišťovány ve všední dny ve vymezeném čase od 7:00 do 15:30 hod. a to v domácnostech klientů.

Službu pedikúry zajišťuje paní Vejmelková nově v domě čp. 323 v Pražské ulici každé pondělí od 9:00 hod do 15:00 hod, nebo kterýkoliv jiný den po dohodě s Vámi v případě, že máte uzavřenu smlouvu na pečovatelskou službu s městem, v tom případě cena za pedikúru je z Vaší strany hrazena pouze 100,-Kč. Na požádání Vám může být služba poskytnuta přímo v domácnosti. Termín pedikúry si můžete sjednat přímo s paní Vejmelkovou  na tel: 323 660 938, mobil: 728 367 030.

Komu jsou pečovatelské služby poskytovány?
Pečovatelské služby se poskytují osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku či onemocnění. Především seniorům starším 65 let na základě doporučení lékaře.

Kde si můžete pečovatelské služby objednat a co musíte předložit?
Ti z Vás, kteří máte o pečovatelské služby zájem, splňujete uvedené předpoklady a dosud nemáte  uzavřenu smlouvu o zajištění péče, přijďte uzavřít smlouvu na Městský úřad Mnichovice na pracoviště matriky a evidence obyvatel.

Je nutno předložit především platný občanský průkaz a doporučení od Vašeho praktického lékaře na zajištění pečovatelských služeb. 

Poptáváte komplexní, pravidelnou nebo intenzivní péči?

V takovém případě kontaktujte
MěÚ Říčany – Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Komenského nám. 1850, Říčany, info.ricany.cz
Kontakt: tel. 323 618 241, 237, e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě jakýchkoliv nejasností Vám rádi poradíme a pomůžeme.
Kontaktní spojení:

Městský úřad Mnichovice, Masarykovo nám. 83, 251 64 Mnichovice
Tel. 323 666 311, 323 666 306, e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.