Policie vyšetřuje sérii případů, kdy se v okolí Říčan obnažoval výtržník před cizími ženami

VytrznikPřípadům opakovaného výtržnictví se od března letošního roku intenzivně věnují kriminalisté z územního odboru společně s říčanskými policisty.

 

K poslednímu případu došlo v úterý 11. října v dopoledních hodinách na lesní cestě mezi obcemi Struhařov a Černé Voděrádky. Podobně jako v některých předchozích případech, ke kterým došlo na Říčansku, se neznámý muž ukrýval v lesním porostu nebo křovinách. Následně ze svého úkrytu vystoupil před náhodně procházející ženu, obnažil se a počal se sebeuspokojovat. Při svém nevhodném chování se ženami nemluvil, ani se nechoval agresivně.

Kriminalisté v rámci prověřování získali několik poznatků, které všechny pečlivě prověřili. Během prováděného šetření získali z výpovědí svědků pravděpodobný popis muže. Následně podle něj se jim podařilo sestavit i jeho podobiznu.

Mělo by se jednat o muže ve věku 33 až 37 let, hubené 175 až 180 cm vysoké šlachovité postavy, krátkých rozčepýřených vlasů vyšisované hnědé barvy, s ostrými rysy v obličeji a opálenou pletí. Muž byl oblečen pouze ve vojenském plášti khaki barvy se vzorem a s délkou po kolena. Na nohou měl černé kožené kotníkové boty.

Bohužel přes všechna provedená opatření, jakož i šetření, se jim do současné doby nepodařilo zjistit totožnost neznámého muže. Kriminalisté se z uvedených důvodů touto formou obracejí na občany a širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby jim pomohli zjistit jeho totožnost, neboť předpokládají, že by osobu podle podobizny, případně i oblečení, mohl někdo z občanů poznat.
Jakékoliv informace k tomuto případu jim mohou případní svědci sdělit osobně přímo na služebně obvodního oddělení v Říčanech, či je mohou zavolat kriminalistům na telefony: 602 237 943, 974 882 466, 974 881 730, nebo prostřednictvím bezplatné linky 158 tísňového volání Policie České republiky. Rovněž je mohou zaslat i na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

por. Bc. Zdeněk Chalupa, PČR

http://tydenikpolicie.cz/policie-vysetruje-serii-pripadu-kdy-se-v-okoli-rican-obnazoval-vytrznik-pred-cizimi-zenami/