Malý krok pro člověka, velký krok pro Mnichovice - bezkonkurenčně nejrychlejší internetové připojení pro základní školu

logo kosmonet final prave kratkeZačátkem roku 2016 jsme dokončili optický propoj mezi nádražím Mnichovice a ZŠ Mnichovice. Díky němu se nám podařilo dovést do areálu základní školy v Mnichovicích internetové připojení o rychlosti 1 Gbps. Taková rychlost internetového připojení pro základní školu nemá v republice obdoby, srovnatelná je snad s některými odbornými vysokými školami.

Optický datový propoj zůstane zálohován stávajícím bezdrátovým datovým propojem, to pro případ nečekané poruchy hlavní optické trasy.

Díky tomuto datovému propoji se výrazně zkvalitní a zrychlí internetové připojení pro klienty sítě Kosmonet, kteří jsou připojeni na vysílače na ZŠ Mnichovice nebo na vysílače, které jsou na vysílači ZŠ Mnichovice závislé. Rovněž se tím výrazně zkvalitní internetové připojení, které Kosmonet bezplatně poskytuje tělovýchovné jednotě a dobrovolným hasičům.

Jako nejvýznamnější přínos ale vnímáme fakt, že se razantně zrychlí a zkvalitní internetové připojení pro děti, navštěvující ZŠ Mnichovice. Díky němu se budou moci více a kvalitněji zapojit do interaktivních projektů, rozšířit spolupráci s dalšími školami a mnohem více využít informační technologie v každodenní výuce.
Připojte se i vy: www.kosmonet.cz