Kosmonet - Vaše městská síť - jsme s Vámi již 10 let

Logo-10-let-webZdá se to téměř neuvěřitelné, ale Kosmonet (Komunitní síť Mnichovicka) funguje již 10 let. Řada lidí z počátku nevěřila, že takto rozsáhlý projekt je vůbec možné v rámci města realizovat a pokud ano, očekávali, že se připojí maximálně pár stovek lidí. Kosmonet má v současnosti několik tisíc klientů a těší nás, že stále přichází noví klienti. Přírůstek klientů v době, kdy je trh v podstatě nasycen a konkurence číhá na každém rohu, je známkou toho, že to děláme dobře.

Nedávno byl prováděn průzkum mezi nově příchozími klienty. Zajímalo nás, jak se o Kosmonetu klienti dozvěděli a proč si vybrali právě Kosmonet. Velmi milým zjištěním bylo, že většina nově příchozích klientů si vybrala Kosmonet na základě doporučení známých a kamarádů, kteří už služeb Kosmonetu využívají a jsou se službami velmi spokojeni, takže nás doporučují dále.

Nabízí se otázka, proč je Kosmonet tak úspěšný projekt? Možná proto, že je prostě „jiný“. Není to komerční instituce, ve které jde o zisk, který by zůstával soukromým osobám. Je to městská síť, kterou provozuje příspěvková organizace města Mnichovice – Veřejné služby města Mnichovice. Jde o projekt města, které vydělané peněz investuje zpět do rozvoje a modernizace sítě a zbytek využívá na zlepšení života v regionu ve formě podpory a rozvoje školství, kultury, knihoven, sportu, apod. Internet od Kosmonetu využívají bezplatně všechny městské instituce, mimo jiné např. městský a stavební úřad, základní škola, školka, hasiči, knihovna a také některé místní neziskové organizace a sportovní kluby. Takže Vaše peníze, které za Kosmonet platíte, Vám putují zase zpátky prostřednictvím služeb města. Klienti Kosmonetu s připojením získávají nejen velmi kvalitní služby, ale zároveň podporují rozvoj regionu. I to je důvod, proč se stát klientem Kosmonetu.

Děkujeme za Vaši důvěru.