POZOR! UZAVÍRKA ULICE STRANČICKÁ

PlVykricnikánovaná uzavírka ulice Strančická (Všestary) naváže na ukončení uzavírky Vávrova (ukončení k 17.4.) a proběhne v termínu 18.4. - 1.6.
Ing. Jaroslav Kubíček
Metrostav a.s.  divize 6

UZAVÍRKA VŠESTARY - ZMĚNY V JÍZDNÍM ŘÁDU PID

V tomto termínu proběhne 2. etapa pokládky kanalizačního řadu ve Všestarech a bude neprůjezdná silnice mezi Strančicemi a Všestary. Toto má podstatný vliv na jízdní řád linky PID 494, která musí být vedená mezi Všestary a Strančicemi odklonem přes Světice a ve Strančicích ul. Rudé armády.

Z důvodu kilometricky i časově náročné objízdné trasy se musí změnit časy odjezdů a průběh jednotlivých spojů nejen linky PID 494, ale kvůli provázanosti i linky PID 495.

Hlavně kvůli zajištění dopravy do/ze školy došlo k mírné úpravě na několika spojích linky PID 489 (mezi Mnichovicemi a Strančicemi, resp. Všestary).

Na všech linkách (včetně linky 490) bylo nutné provést úpravy garantovaných návazností, některé (např. vybrané z linky 490 na linku 494) bylo nutné bohužel zrušit.

Obzvláště upozorňuji na novou návaznost u z linky 489 na linku 495. Spoj linky 489 s odjezdem z Mukařova v 6:45 nemůže jet až do Strančic, neboť pak bych nemohl obsloužit spoj z Všestar.

Proto je tento spoj ze zastávky „Mnichovice, bytovky“ veden přímo do zastávky „Všestary“. Cestující do Strančic si musí na zastávce „Mnichovice, náměstí“ (příjezd v 7:16 - minibus) přestoupit do spoje linky 495 (odjezd z náměstí v 7:19 – vůz standardní délky).

Řidiči jsou o této povinnosti informováni a měli by informovat také cestující ve vozidlech. Spoj musí vyčkat i na případně zpožděný spoj linky 489 max. 5 minut, tj. do 7:24 – je tedy rezerva na případné 8-minutové zpoždění, i když dle sledování jezdí tento spoj linky 489 dlouhodobě včas.

Jízdní řády jsou k dispozici ke stažení na www.ropid.cz

Dále upozorňuji, že dne 20.4.2015 od 8:00 do 14:00 hodin dojde k uzavření železničního přejezdu ve Strančicích. Po dobu uzavírky budou linky PID 489, 490, 494 a 495 přijíždět a odjíždět ve Strančicích z jižního terminálu (tj. u nádražní budovy). Na toto bude ve Strančicích také vývěska a dále nechám zadat informaci na elektronická zastávková tabla.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Oldřich Kadavý
odbor kvality služby 
vedoucí oddělení koordinačního dispečinku PID

Výlukový jízdní řád