Evropské setkání mladých křesťanů – buďte i vy hostitelskou rodinou

Taize-Praha-2014-logo Na sklonku roku (29. 12. - 2. 1.) se chystá zavítat do Prahy okolo 25 000 mladých křesťanů.
Přijedou, aby se navzájem setkali, společně modlili a aby hledali, jak prohloubit svou víru a naději.
Toto „Evropské setkání mladých“ organizuje ekumenická komunita bratří z Taizé ve spolupráci s farnostmi a sbory z Prahy a okolí. Podobné setkání proběhlo v roce 1990 a v Mnichovicích bylo ubytováno několik stovek poutníků.
I naše město je zváno k účasti na přípravách.


Srdcem setkání je společná modlitba. K ranním modlitbám v Mnichovicích se budeme scházet v kostele na náměstí, následovat bude dopolední program ve staré škole. Zbytek programu (včetně oběda a večeře) proběhne v centru Prahy a na výstavišti v Letňanech.
„Pouť důvěry“, jak je toto setkání nazýváno, není událostí jen pro ty, kdo se na ni vydají, odváží se opustit domov a vykročit do neznáma, ale i pro ty, kdo přijímají hosty a mohou se tak nechat obohatit otevíráním nových obzorů a radostí ze života.
Odvažte se i vy otevřít svůj domov a v dobré vůli a klidně i skromných podmínkách přijměte na čtyři noci mladé poutníky ze zahraničí (budou vybaveni spacáky i karimatkami).
Ke společnému programu celého setkání jsou zváni všichni bez rozdílu věku. V Mnichovicích budou zhruba půlhodinové ranní modlitby v kostele Narození Panny Marie v pondělí 30. 12., v úterý 31. 12. a ve čtvrtek 2. 1. od 8.30 hod. Aktuality a vše potřebné ohledně přijetí poutníků najdete na www.taize.mnichovice.cz  nebo  www.taizepraha.cz
Všichni jste srdečně zváni!