Mnichovickým není lhostejné že ptáci hynou po nárazu do skleněných ploch!

ptaci-siluleta1

Kdy: 20. 6. 2014
Kde: park u Základní školy T. G. Masaryka  za Požární zbrojnicí , Ondřejovská 538, Mnichovice

V pátek dne 20.6. 2014  bude proveden polep zastávek, spojený s vysvětlením, proč ke střetům dochází a ukázkami možných řešení. Tolik používána jedna silueta dravce na velké prosklené ploše totiž opravdu nefunguje.


Zveme všechny, kteří pod svými okny sbírají mrtvolky ptáků! Jejich ochrana je snadná a není drahá. Sraz je v 8.30 hodin  v parku u Základní školy T. G. Masaryka  za Požární zbrojnicí , Ondřejovská 538, Mnichovice.

Statisíce ptáků ročně zahyne v ČR z důvodu nárazu do prosklených ploch.  Nejedná se ale jen o známé příklady nárazů do nezabezpečených prosklených protihlukových stěn. Stejně často narážejí ptáci do daleko menších skleněných ploch na rodinných domcích, panelových domech, školách, administrativních budovách, zastávkách hromadné dopravy ale i na kůlnách, sklenících, pařnících
Letící pták totiž v prosklené ploše nevidí překážku, ale naopak vidí zrcadlící se krajinu. Plochu proto považuje za prostor vhodný k průletu. Více na www.ochranaptaku.cz

Nově instalované prosklené autobusové zastávky v Mnichovicích jsou pro ptáky takovou smrtící pastí.
Občanské sdružení Hnutí DUHA Střední Čechy proto oslovilo mnichovickou radnici s návrhem zabezpečení těchto zastávek proti nárazům. Byli jsme mile překvapeni rychlou a vstřícnou reakcí radnice se zájmem situaci řešit.


 

Zároveň děkujeme internetovému obchodu Zelená domácnost.com za poskytnutí vhodných samolepek za zvýhodněnou cenu!

Petr Dobrý – Hnutí Duha Střední Čechy