Parkovací automaty na části náměstí v provozu

2018-01-Parkova-automatyMěsto Mnichovice spustilo provoz parkovacích automatů na pravé části Masarykova náměstí. Jedná se o osm parkovacích míst. Parkovné je 20 Kč za hodinu, maximální doba stání jsou 2 hodiny. Placené parkování je v době PONDĚLÍ - PÁTEK  6:00 - 18:00 HOD.
Osazením parkovacích automatů chce město zajistit rychloobrátkovost těchto parkovacích míst pro potřeby vyřízení nezbytností na městském úřadě, návštěvu policie, nákupy u místních podnikatelů, výběr v bankomatu atd… a eliminovat dlouhodobé odstavování aut.
Vybrali jsme parkomaty, jejichž výhodou je umístění přímo u auta, kdy řidič nemusí hledat vzdálený parkovací automat, vyzvednout lísteček, vrátit se zpět ke svému automobilu a lísteček umístit za přední sklo. Parkomat ihned po vhození mince ukáže na displeji čas, který platí pro automobil zaparkovaný vedle něj. Parkomat nerozměňuje mince a nepřijímá padesátikorunové mince. Výhodou je ale možnost vhození i malého obnosu peněz, třeba 2 Kč, které stačí např. pro zakoupení svačiny během pár minut.
Parkomat nevydává doklad o zaplacené částce. Pokud doklad požadujete, vystaví vám jej Infocentrum. V případě nefunkčnosti parkomatů nebo potřeby vystavit doklad o zaplacení parkování mimo otevírací hodiny infocentra, je na parkomatech uvedena bezplatná telefonní linka, na které s Vámi pracovníci Vaše požadavky vyřídí.
První dny provozu ukazují, že ne všichni řidiči dokáží zaparkovat tak, aby zabrali jen jedno místo. Proto budou co nejdříve na parkovacích plochách nastříkány bílé čáry vymezující jednotlivá parkovací místa.