Úvod

Radnice-2013 1
Vítejte na oficiálních stránkách Mnichovic, města, které leží v malebné zvlněné krajině přibližně 30 km jihovýchodně od Prahy. Nadmořská výška se pohybuje od 332 do 484 m n.m. Centrální část se rozkládá v údolí Mnichovky a na přilehlých svazích. Další části leží na božkovské a myšlínské plošině. Město celé pak zabírá plochu 831 ha a ke dni 1.1. 2017  jich bylo 3.691. obyvatel. V letních měsících však tento počet vzrůstá díky velké chatové zástavbě až na 6660 obyvatel. V zimních měsících patří okolí Mnichovic k oblíbeným běžkařským cílům a nachází se zde jediný sjezdový lyžařský areál v Ladově kraji. Nedaleko jsou také známé Ladovy Hrusice a Ondřejovská hvězdárna.

VOLBA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY OZNÁMENÍ O DOBĚ A MÍSTĚ KONÁNÍ II. KOLA VOLBY PREZIDENTA

VolbyMěstský úřad Mnichovice
251 64 Mnichovice, okr. Praha-východ

Starostka města Mnichovice podle § 34 odst. 1 písm. b) zákona č. 275/2012 Sb. o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), ve znění pozdějších předpisů, oznamuje:

1. II. kolo volby prezidenta České republiky se koná:
v pátek 26. ledna 2018 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a
v sobotu 27. ledna 2018 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Číst dál...

Parkovací automaty na části náměstí v provozu

2018-01-Parkova-automatyMěsto Mnichovice spustilo provoz parkovacích automatů na pravé části Masarykova náměstí. Jedná se o osm parkovacích míst. Parkovné je 20 Kč za hodinu, maximální doba stání jsou 2 hodiny. Placené parkování je v době PONDĚLÍ - PÁTEK  6:00 - 18:00 HOD.
Osazením parkovacích automatů chce město zajistit rychloobrátkovost těchto parkovacích míst pro potřeby vyřízení nezbytností na městském úřadě, návštěvu policie, nákupy u místních podnikatelů, výběr v bankomatu atd… a eliminovat dlouhodobé odstavování aut.

Číst dál...

Husův sbor - uzavření kolumbária

KolumbariumVážení návštěvníci, oznamujeme Vám, že v termínu 1. 2. 2018 - 15.3.2018 bude kolumbárium v prostorách kostela CČSHv Mnichovicích uzavřeno z důvodu opravy a stěhování do přízemí kostela.
Schránky, u kterých není zaplaceno nájemné déle než dva roky, budou přemístěny do depozitáře.
Děkujeme za pochopení

Více informací na tel.: 608243766 – jáhen Jiří Sedlák

Husův sbor - zastaven sběr oděvů a textilií, bot, knih i dalšího použitého zboží

CCH-stare-obleceniPozor! Od 1. 1. 2018 - je zastaven sběr oděvů a textilií, bot, knih i dalšího použitého zboží. V provozu Náboženské obce nemáme kapacitu na zpracování a odvoz. Toto rozhodnutí si vynucuje i fakt, že vedle užitečných darů si z našeho kostela stále více občanů dělá smetiště, na kterém se zbavuje naprosto nepotřebného odpadu všeho druhu.  Prosíme občany Mnichovic a okolí, aby nadále využívali služeb sběrných kontejnerů na textil i služeb sběrného dvora města Mnichovice.

Prosím, neodkládejte již pytle s použitým zbožím ke vstupu do kostela!

Děkujeme za pochopení

jáhen Jiří Sedlák
Církev československá husitská

136. Hasičský bál

Hasicsky-ples-2018Kdy: 10. 2. 2018 od 20:00
Kde: Mnichovická krčma

Sbor dobrovolných hasičů v Mnichovicích Vás srdečně zve na 136. Hasičský bál
k tanci zahraje kapela Excelent
Vstupné 150,- Kč

DĚTSKÝ KARNEVAL
pořádaný dne 11. února 2018 od 14.00 hod.
Od 15.00 hod. vystoupení klauna Ferdy, dětská diskotéka.
Vstupné 50,- Kč, děti zdarma.

Taneční odpoledne pro seniory

Seniori-tanecni-odpoledne-oKdy: 25. 3. 2018 od 14.00
Kde: Mnichovické krčma

Město Mnichovice Vás srdečně zve na Taneční dpoledne pro seniory.
Přijďte se pobavit se svými přáteli a sousedy u malého občerstvení a známých hitů v podání hudební skupiny Šarm. Odpoledne Vám zpříjemní pěvecké vystoupení žákyň ze ZŠ Mnichovice a také taneční skupina Fuego Říčany. Více informací v letáčku.

Můžu k Tobě?

Divadlo-KrcmaKdy: 18. 3. 2018 od 19:00 hodin
Kde: Mnichovická krčma


Můžu k tobě? - ztřeštěná komedie z psychiatrické ordinace, odehrávající se vždy v daném městě
Do hry zapojíme místní tisk, restauraci, autoservis, starostu, sportovní klub a další.

Cena vstupenek: 320,-Kč a 270,-Kč

Číst dál...

Pedikúra

pedikuraSlužbu pedikúry zajišťuje nově na základě smluvního vztahu pro město Mnichovice a okolní obce paní Romana Pejzlová. Pokud jste uzavřeli smlouvu na pečovatelskou službu s městem Mnichovice, cena za pedikúru je z Vaší strany hrazena pouze 100,-Kč. Tuto sníženou cenu lze nárokovat 4 x ročně. Poté činí plná cena za pedikúru 200,- Kč. Služba je poskytována ve všední dny v čase od 9:00 do 17:00 h v domácnostech u klientů v Mnichovicích a okolních obcích, které uzavřely pro rok 2018 smlouvu na výkon pečovatelské služby s městem Mnichovice (Kaliště, Kunice, Mirošovice, Ondřejov, Senohraby, Struhařov, Stříbrná Skalice, Všestary, Zvánovice). Termíny pedikúry sjednávejte přímo s pedikérkou paní Romanou Pejzlovou na čísle 739 039 588.

Soutěž o návrh – Jednotný vizuální styl prezentace a logotyp svazku obcí Ladův kraj

laduv kraj-logoOznámení výzvy k podání soutěžních návrhů k veřejné zakázce malého rozsahu (dle § 27 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, v platném znění) s názvem
„Soutěž o návrh – Jednotný vizuální styl prezentace a logotyp svazku obcí Ladův kraj“

Ladův kraj (svazek obcí)

se sídlem: Masarykovo náměstí 83, 251 01 Říčany
doručovací adresa: Podatelna MěÚ Říčany, Masarykovo náměstí 53, 251 0 Říčany
IČO: 70899088
Kontaktní osoba: Ing. Jana Kolorosová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 727 865 138

Číst dál...

Kácení lip na náměstí

LipyDíky neodbornému zásahu před několika lety je stav vzrostlých lip na Masarykově náměstí tristní, u některých dokonce nebezpečný. Po rozhodnutí odborníka musely být dne 19. 10. 2017 dvě lípy pokáceny ihned, další prozatím ošetřeny bezpečnostními řezy.
Arboristé uvádějí mnichovické lípy jako odstrašující případ, jak neošetřovat stromy. Město Mnichovice díky této neprofesionální práci nyní stojí před nelehkým rozhodnutím, co se stromy dál. V každém případě bude zajištěna náhradní výsadba, momentálně však hledáme způsob revitalizace. Možností je několik - od postupné obměny až po kompletní vykácení a následnou novou výsadbu. O dalším postupu Vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení, ani pro nás není rozhodnutí pokácet takto vzrostlé stromy jednoduché. Ale bezpečnost občanů je na prvním místě.

Margita Valentová
místostarostka

VS - Pracovník - úklid a údržba města

Inzerrat-VSVeřejné služby města Mnichovice přijmou zaměstnance na pozici

Pracovník - úklid a údržba města

Nabízíme: polopetní a roční odměny, stravenky, 5 týdnů dovolené
Požadujeme: Samostatnost, beztrestnost, dobrý zdravotní stav, fyzickou zdatnost, ŘP sk B.

Tel.: 323 640 108, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Upozornění

VykricnikUpozorňujeme všechny majitele nemovitostí v katastrálním území města Mnichovice na povinnost zaplacení poplatku za likvidaci komunálního odpadu. V případě neuhrazení ročního poplatku bude zahájeno přestupkové řízení.

Město Mnichovice

Upozornění - uzavření průjezdu

Uzavirka-StranciceOde dne 8. 6. 2017 je pro motorová vozidla dočasně uzavřen průjezd ulicí Na Vráž Strančice do Mnichovic. Uzavírka je v místě vysílače Vodafone

Nejaktivnější občané žijí v Mnichovicích, menším městě poblíž Prahy

Modenir-obecPodle údajů neziskové organizace Agora, která obcím pomáhá uskutečňovat participativní rozpočtování, se městečko Mnichovice (okr. Praha-východ) stalo rekordmanem co do podílu občanů, kteří se aktivně zúčastnili hlasování o tom, které projekty mají být podpořeny v rámci participativního rozpočtu PRo Mnichovice. Minulý týden se tohoto hlasování zúčastnilo více než 15 % všech obyvatel města s třemi a půl tisíci obyvatel.
Více čtěte na: http://moderniobec.cz/nejaktivnejsi-obcane-ziji-v-mnichovicich-mensim-meste-pobliz-prahy/

Participativní rozpočet - výsledky hlasování

pro-mnichoviceProhlášení starostky města k participativnímu rozpočtu
Milí navrhovatelé a milí hlasující,
především Vám chci velmi poděkovat za Vaše zapojení do participativního rozpočtu PRo Mnichovice. Byli jste totiž nejlepší z celé České republiky. První ročník nebyl nikde tak úspěšný jako v Mnichovicích. Navrhli jste 17 projektů, hlasovalo se o 14 z nich. Do hlasování se zapojilo téměř 15% občanů starších 16 let. Nikde jinde v prvním ročníku participativní rozpočet tak úspěšný nebyl a zase se potvrdilo, že Mnichovice jsou nejlepší. A Mnichovice tvoříte Vy – jejich občané.

Číst dál...

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE ÚZEMNÍ ODBOR PRAHA VENKOV — JIH CHCETE PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL?

policie-nabor

Rádi v našich řadách přivítáme všechny perspektivní jedince se zájmem o atraktivní a mnohdy adrenalinové zaměstnání, které nabízí ve všech ohledech dokonalé zázemí a možnost kariérního růstu.
Uchazeči mohou nastoupit službu policisty na šesti odděleních: Čestlice se sídlem v Nupakách, Hradišťko pod Medníkem, Jesenice, Jílové u Prahy, Kamenice a Říčany nebo na dopravním inspektorátu v Mnichovicích.

Kontakt: por. Bc. Zdeněk Chalupa Mobil: 602 121 274 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slavnostní otevření nové učebny "Družina pro naše prvňáčky"

Oteven nov tdy-14Ve čtvrtek 23.2.2017 od 18 h se za účasti poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR  Ing. Věry Kovářové, radního Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Ing. Jana Skopečka, zástupců města, školy a generálního dodavatele stavby, konalo slavnostní otevření nové družiny. Děkujeme veřejnosti za velkou účast nejen na otevření, ale i na prezentaci projektů participativního rozpočtu PRo Mnichovice, která následovala.

Projekt „Družina pro naše prvňáčky“ je podpořen Středočeským krajem, v rámci Fondu rozvoje obcí a měst částkou 5,3 mil. Kč.

Číst dál...

Nahlaste nám nepořádek na Linku čistoty nebo aplikací "Lepší místo"

Lepsi-misto-ilustrViděli jste cestou do zaměstnání nebo na procházce s kočárkem rozsypaný odpadkový koš, rozbitou lavičku, poničenou dopravní značku, nebo jste narazili na jiný problém, o kterém by vedení města mělo vědět? Nevíte na koho se obrátit? Nově jsme pro Vás zavedli možnost hlásit nám tyto nedostatky přímo, a to hned několika způsoby.

1. Zavoláním nebo zasláním SMS či MMS zprávy na telefonní číslo 728  30 70  90 (pondělí - pátek od 8.00 do 15.00 hodin, mimo tyto hodiny zanechte hlasovou zprávu)
2. Zasláním e-mailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
3. Použitím mobilní aplikace nebo webové stránky www.lepsimisto.cz

Číst dál...

Rušení televizního signálu

vysilac-lte-sitiOznámení občanům
V Mnichovicích a okolí se v poslední době rozšiřuje mobilní internet přenášený prostřednictvím technologií LTE různých mobilních operátorů. Nové technologie ovšem mohou rušit signál Vaší televize. Český telekomunikační úřad oznamuje, že v případě zhoršeného příjmu pozemního televizního signálu, zejména v okolí základní školy v Bezručově ulici, je třeba tuto skutečnost oznámit na adrese: Český telekomunikační úřad, oblast Praha, Sokolovská 219, Praha 9, poštovní přihrádka 02,225 02 Praha 025, Ing. Jiří Štorkán, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 224 004 504. Odborní pracovníci přijedou prověřit závadu a zajistí nápravu u mobilního operátora, jehož zařízení rušení způsobuje.